Trigger

Spawanie plastiku

Spawanie plastiku to forma naprawy plastikowych elementów poprzez ich łączenie z wykorzystaniem wysokiej temperatury. Temperatura spawania uzależniona jest od rodzaju spawanego tworzywa sztucznego. Poprzez odpowiednie dostosowanie temperatury do tworzywa można skleić pęknięcia i dziury w plastikowych elementach, a nawet scalić elementy, które uległy całkowitemu połamaniu. Po dobrze wykonanej usłudze miejsca spawania są praktycznie niewidoczne gołym okiem.

Standardowe spawanie zaleca się w przypadku, gdy uszkodzony element jest kompletny lub gdy braki są stosunkowo niewielkie. W przypadku większych ubytków można zastosować wypełnienia. Należy jednak pamiętać o odpowiednim doborze tworzywa sztucznego. Spawany element oraz wypełnienia powinny być wykonane z tworzywa tego samego rodzaju.  

Wulkanizacja nie jest naszą jedyną specjalnością. W Duet Kraków zajmujemy się również profesjonalnym spawaniem plastiku. Naprawiamy zderzaki samochodowe, owiewki oraz inne elementy plastikowe, które uległy uszkodzeniu w wyniku normalnego użytkowania pojazdu lub zdarzenia drogowego.

W przypadku elementów nietypowych lub nie będących elementami wyposażenia samochodowego prosimy o kontakt telefoniczny 501 717 113 lub mailowy duet@oponykraków.pl w celu określenia możliwości zespawania uszkodzonego elementu.