Trigger

Wymiana oleju silnikowego

Olej silnikowy jest jednym z najważniejszych płynów w samochodzie. To właśnie on odpowiada za prawidłowe smarowanie jednostki napędowej, zmniejszanie tarcia elementów silnika podczas pracy, a także utrzymanie silnika w czystości i jego chłodzenie. Dlatego tak ważne jest stosowanie oleju zalecanego przez producenta samochodu oraz jego regularne wymienianie, również zgodnie z zaleceniami producenta.

Standardowo olej wymienia się co roku lub, w przypadku samochodów mniej eksploatowanych, po przejechaniu 10-20 tys. kilometrów. Standardy te są nieco wyższe w przypadku nowych silników, w których olej zaleca się wymieniać co dwa lata lub po przejechaniu 30 tys. kilometrów.

Kierowcom samochodów z turbosprężarkami, które wymagają dobrego smarowania, zaleca się wymianę oleju co 10-15 tys. kilometrów. Również kierowcy samochodów zasilanych LPG powinni pamiętać o częstszej wymianie oleju. Powodem jest szybsze wyczerpywanie się dodatków w oleju, które jest spowodowane obecnością siarki w układzie oraz wyższymi temperaturami spalania.  

Duet Kraków oferuje kompleksową obsługę w zakresie sprzedaży i wymiany oleju silnikowego w samochodach osobowych i ciężarowych. Posiadamy szeroką gamę olejów renomowanych producentów do różnych typów silników. Koszt usługi obejmuje olej, filtr oleju oraz wymianę i utylizację zużytego oleju.