Trigger

Naprawa felg stalowych i aluminiowych

Uszkodzenia felg są wynikiem normalnego użytkowania pojazdu, oddziaływania czynników środowiskowych lub zdarzeń drogowych. Do tych ostatnich można zaliczyć również tak niepozorne zdarzenia, jak najechanie na krawężnik lub wjechanie do dziury w jezdni. Uszkodzenie felgi nie jest jednoznaczne z jej dalszą nieprzydatnością do użytkowania. Zależnie od typu felgi oraz materiału, z jakiego została wyprodukowana uszkodzoną felgę można poddać naprawie.

Oczywiście nie każde uszkodzenie kwalifikuje się do naprawy.
Kiedy nie warto ryzykować i lepiej kupić nowy komplet?

W przypadku:

  • nadmiernego uszkodzenia obręczy,
  • popękania ramion lub szprych felgi,
  • dużego pęknięcia felgi,
  • skrzywienia osi felgi. 

Nie warto również naprawiać tanich felg wykonanych ze stopu kiepskiej jakości. Jeśli stop będzie zasłaby może nie wytrzymać przeciążeń, które pojawią się po naprawie. 

Duet Kraków oferuje kompleksową naprawę felg stalowych i aluminiowych. Nasza usługa obejmuje prostowanie felg i toczenie rantów. Zależnie od uszkodzenia naprawę felgi rozpoczynamy od jej prostowania, spawania lub toczenia rantów. Oferujemy naprawę rantów w osłonie argonu, co zapewnia profesjonalną usługę.

W przypadku felg oddanych do naprawy wraz z oponami usługę zamyka wulkanizacja, a więc założenie opon na felgi i odpowiednie wyważenie kół.