Trigger

Pompowanie kół azotem

Pompowanie opon azotem znane i praktykowane jest od ponad 40 lat. Początkowo z korzyści azotu korzystali kierowcy pojazdów eksploatowanych w trudnych warunkach. Później azot znalazł zastosowanie w sportach samochodowych. Obecnie z zalet pompowania opon azotem korzystać może każdy kierowca, gdyż usługa dostępna jest w coraz większej liczbie warsztatów, w których ofercie jest wulkanizacja.

Jakie są zalety pompowania opon azotem?

Ochrona antykorozyjna
Azot nie przenosi związków chemicznych, w tym pary wodnej, która jest szkodliwa dla felg. Podczas gdy powietrze jest podatne na zmianę temperatur, co prowadzi do gromadzenia się wilgoci wewnątrz opony, w oponach napełnionych azotem nie ma tego problemu. W konsekwencji felgi nie korodują.

Stabilne ciśnienie
Dzięki odporności na zmiany temperatur azot utrzymuje stabilne ciśnienie w oponie. W przypadku opon pompowanych powietrzem kontrolę ciśnienia w ogumieniu zaleca się przeprowadzać średnio co dwa tygodnie i przed każdą dłuższą podróżą. Opony pompowane azotem zachowują odpowiednie ciśnienie nawet do trzech razy dłużej.

Oszczędności i bezpieczeństwo 
Stałe, prawidłowe ciśnienie w ogumieniu zmniejsza opory toczenia, to zaś przyczynia się do wydłużenia czasu eksploatacji opon i zmniejszeniu zużyciu paliwa. Poprawia to również przyczepność opon do nawierzchni, zwiększając tym samym bezpieczeństwo.

W Duet Kraków oferujemy kompleksową obsługę w zakresie pojmowania opon azotem. Usługę polecamy w szczególności kierowcom, którzy pokonują dużo kilometrów – taksówkarzom i przedstawicielom handlowym.