Trigger

Wymiana opon typu run-flat

Opona run-flat to wciąż nowość na polskim rynku, z którą może nie poradzić sobie każdy warsztat wulkanizacyjny. Wynika to ze specyficznej konstrukcji opony oraz jej osadzenia na feldze. W konsekwencji wymiana tego typu opon wymaga zastosowania specjalnego urządzenia z dodatkową rolką dociskową, które różni się od urządzeń do wymiany tradycyjnych opon oraz maszyn wulkanizacyjnych przeznaczonych do wymiany opon o bardzo niskim profilu.

W praktyce wymiana opon typu run-flat okazuje się problematyczna i kosztowna. Użytkownicy opon run-flat natykają się na trudności nie tylko w sytuacji, kiedy wymagany jest serwis opony. Równie problematyczna jest sezonowa wymiana opon, której nie można wykonać w każdym warsztacie, w którego ofercie jest wulkanizacja, a tylko u wulkanizatora dysponującego specjalistycznym sprzętem lub w autoryzowanej stacji serwisowej.

Duet Kraków oferuje profesjonalną obsługę opon typu run-flat w różnych rozmiarach. Nasza oferta obejmuje kompleksowy serwis opon oraz sezonową wymianę ogumienia w samochodach fabrycznie wyposażonych w system run-flat z czujnikami kontroli ciśnienia w kołach. Oferujemy również wymianę opon typu run-flat na nowe z możliwością sprowadzenia odpowiednich opon bezpośrednio do naszego warsztatu.

Większość opon run-flat dostępna jest na zamówienie. Czas realizacji zamówienia może sięgać nawet kilku dni. Dlatego klientów planujących wymianę opon run-flat na nowe zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego 501 717 113 lub mailowego duet@oponykraków.pl.