Trigger

Wymiana i ładowanie akumulatorów

Okres żywotności akumulatora obejmuje od 3 do 7 lat. Coraz słabiej świecące światła w samochodzie i problemy z zapalaniem silnika to najczęstsze objawy słabnącego akumulatora. Nie powinniśmy ich lekceważyć, jeśli nie chcemy pewnego dnia nie ruszyć z miejsca.

Wymiana akumulatora jest stosunkowo łatwa i szybka, dlatego wielu kierowców decyduje się na wykonanie jej we własnym zakresie. Niestety nie zawsze wymiana akumulatora wystarcza. Czasami problem z rozładowanym akumulatorem jest konsekwencją innej usterki, której wyeliminowanie pozwoli uniknąć kosztów związanych z zakupem nowego akumulatora.
W Duet Kraków oferujemy kompleksową obsługę w zakresie diagnostyki, sprzedaży i wymiany akumulatorów we wszystkich markach samochodów osobowych.

Zdarza się również, że do wyładowania akumulatora dochodzi nie ze względu na jego wiek lub usterkę, ale za sprawą czynnika ludzkiego. Niezgaszone światła w samochodzie, niewyłączone radio lub niesprawny autoalarm mogą spowodować nadmierne wyładowanie akumulatora, a w konsekwencji uniemożliwić odpalenie silnika.
W takich przypadkach oferujemy ładowanie akumulatorów.