Trigger

Obsługa klimatyzacji samochodowej, napełnianie i odgrzybianie

Sprawna klimatyzacja to wyjątkowy komfort jazdy, którym nie pogardzi nikt, kto jest zmuszony w upalny dzień wsiąść do nagrzanego samochodu i wyruszyć w trasę, albo wręcz przeciwnie odstać swoje w ulicznym korku. Aby mieć pewność, że klimatyzacja jest sprawna, a co ważniejsze bezpieczna dla zdrowia kierowcy i pasażerów należy ją poddawać regularnym przeglądom oraz odgrzybianiu.

W ciągu roku z układu klimatyzacji przez najdrobniejsze nawet nieszczelności może wyciec od 10 do 15% czynnika chłodzącego. To prowadzi nie tylko do spadku efektywności pracy klimatyzacji, ale również zwiększa ryzyko wystąpienia awarii układu, w tym także zatarcia kompresora. Dzieje się tak ponieważ czynnik chłodzący jest jednocześnie nośnikiem oleju, który smaruje wszystkie części układu.

Warto pamiętać również o regularnym, corocznym odgrzybianiu klimatyzacji. W układzie wentylacyjnym dochodzi do skraplania się dużej ilości pary wodnej, co tworzy doskonałe warunki dla rozwoju groźnych drobnoustrojów, których można się pozbyć wyłącznie przy użyciu preparatów odkażających. Dodatkowo raz na trzy lata warto wymienić osuszacz. Element odpowiedzialny za absorbowanie wody, która skrapla się w układzie.

W Duet Kraków oferujemy kompleksową obsługę klimatyzacji samochodowych. Sprawdzamy szczelność układu, uzupełniamy czynnik chłodzący i wykonujemy odgrzybianie klimatyzacji.