Trigger

Felgi stalowe i aluminiowe

W Polsce posiadanie dwóch kompletów felg z oponami to wciąż rzadkość. Tymczasem dwa komplety kół – jednen z oponami zimowymi i jeden z letnimi, to oszczędność czasu i bezpieczeństwo. Mając pewność, że koła są dobrze wyważone w kilka do kilkunastu minut sami możemy zmienić komplet letni na zimowy i odwrotnie. Warto również mieć świadomość tego, że każdorazowe przekładanie opon nadwyręża i rozciąga stopkę opony powodując jej rozszczelnanie i trudności w utrzymaniu właściwego ciśnienia w ogumieniu.

Decydując się na wymianę felg lub zakup drugiego kompletu kierowca staje przed trudnym wyborem – stalowe czy aluminiowe? Wielu kierowców decyduje się na wybór felg stalowych na zimę i aluminiowych na okres letni. Tymczasem w rzeczywistości felgi aluminiowe są bardziej wytrzymałe i lepiej znoszą uszkodzenia, co czyni je idealnym wyborem na okres zimowy.

Dlatego, zwłaszcza teraz kiedy coraz wiecej samochodów jest wyposażana w felgi aluminiowe, zaleca się pozostawienie na sezon zimowy felg zamontowanych fabrycznie w samochodzie oraz ich zamianę na felgi o większej średnicy na sezon letni.

Duet Kraków to dystrybutor wysokiej klasy felg stalowych i aluminiowych renomowanych producentów. Nasza oferta obejmuje felgi: ALCAR, OZ WHEELS, Dezent, ATS, AEZ, DOTZ i ENZO w różnych rozmiarach i wzorach.
Oferujemy również: wymianę felg, naprawę felg stalowych i aluminiowych, wyważanie kół i serwis opon.

W razie wszelkich pytań lub wątpliwości zachęcany do kontaktu telefonicznego 501 717 113 lub mailowego duet@oponykraków.pl.