Trigger

Naprawa opon i dętek

Wulkanizacja opon i dętek to usługa obejmująca szeroki zakres działań związanych z naprawą uszkodzonego ogumienia, których zadaniem jest przywrócenie elementów koła – opon i dętek – do stanu umożliwiającego ich dalszą bezpieczną eksploatację.

Uszkodzenia opon mają różne pochodzenie:

  • mechaniczne,
  • eksploatacyjne,
  • fabryczne,
  • spowodowane nieprawidłowym montażem.

Najczęściej spotykanym uszkodzeniem mechanicznym jest przebicie opony. Wulkanizacja przebitej opony polega na umieszczeniu kołka ze specjalnego tworzywa w miejscu przebicia. Kołek wypełnia powstały wskutek uszkodzenia otwór umożliwiając dalszą eksploatację.

Uszkodzenia eksploatacyjne wymagają na ogół o wiele bardziej profesjonalnych metod naprawczych. Wśród najczęściej występujących uszkodzeń eksploatacyjnych spotyka się rozdarcia bocznej części opony, które mogą wynikać ze złej eksploatacji, jak i ze starości opony. Do naprawy tego typu uszkodzeń wykorzystuje się metody wulkanizacji na ciepło, które umożliwiają przywrócenie oponom ich pierwotnej formy.

Ostatnim rodzajem uszkodzeń ogumienia są wady fabryczne i uszkodzenia będące skutkiem nieodpowiedniego doboru opon do pojazdu i felg. Często ten typ uszkodzeń, zwłaszcza jeśli są to wady fabryczne lub uszkodzenia będące wynikiem błędów produkcyjnych, nie nadaje się do naprawy.  

W Duet Kraków oferujemy szeroki zakres usług – od diagnozy po naprawę. Serwisujemy opony osobowe i ciężarowe. Zajmujemy się naprawą uszkodzonych dętek.