Trigger

Akumulatory

Akumulator to jeden z najważniejszych elementów samochodu. Odpowiada za uruchamianie silnika oraz zapewnianie prawidłowego funkcjonowania wszystkich odbiorników prądu elektrycznego w czasie postoju pojazdu. Od sprawności akumulatora zależy moc reflektorów oraz rozruch samochodu w trakcie mroźniej zimy.

W praktyce, jeśli instalacja elektryczna w samochodzie jest w 100% sprawna, akumulator nie powinien wymagać ingerencji przez okres 4 do 5 lat. Czas ten może się różnić dla różnych akumulatorów, zależnie do jakości samej baterii oraz warunków jej pracy, a także sposobu użytkowania oraz sprawności instalacji elektrycznej. Objawami, które mogą świadczyć o zużywaniu się akumulatora i konieczności jego wymiany na nową baterię są problemy z rozruchem oraz utrata mocy reflektorów.

Kupując nowy akumulator należy kierować się instrukcjami producenta samochodu. W przypadku braku instrukcji najlepiej zapytać dystrybutora. Rzetelny dystrybutor będzie dysponował wiedzą na temat przeznaczenia danych akumulatorów i z pewnością pomoże w wyborze najodpowiedniejszego do naszego samochodu.

W Duet Kraków zajmujemy się sprzedażą i montażem akumulatorów samochodowych renomowanych producentów. Nasza oferta obejmuje bogaty wybór akumulatorów marek Exide i Centra.